BRENT PETROL GÜNCEL ANALİZİ

BRENT

11.04.2023 10.45

Petrol Fırsat Arıyor

Bloomberg Economics’e göre küresel merkez bankalarının büyük bölümü ya faiz artışlarının sonuna yaklaşıyor ya da faiz artırım döngüsünü çoktan sonlandırdı ve önümüzdeki dönemde faiz indirimine hazırlanıyor. Bloomberg Economics Başekonomisti Tom Orlik, “Yılın başından bu yana, merkez bankaları karşıt güçler tarafından hırpalanıyor. Çin’in daha hızlı yeniden açılması, Avrupa’nın krizden kaçması ve ABD’deki sıkı işgücü piyasası gibi başlıkların tümü, daha yüksek faiz oranlarını savunuyor.” dedi. Haftanın ikinci işlem gününde alıcılı atakların devam etmesi halinde 81.80 seviyesi aşılarak 83.40 kademesi takip edilebilir. Beklentilerin aksine geri çekilmelerin gözlemlenmesi ve gapin kapanmak istenmesi durumunda 77.70 seviyesine doğru derinleşmeler takip edilebilir.

Destek77.70 75.00 72.50
Direnç81.80 83.40 85.00
Emtia Haberleri

Petrolde yön yukarı

Petrol fiyatları, Çin’den gelen makroekonomik verilerin beklentilerin üzerinde gelmesi ve Ukrayna’nın Rus rafinerilerine yönelik saldırılarının jeopolitik riskleri artırmasıyla bir ayın.

Emtia Haberleri

Petrol jeopolitik gerginliğin artmasıyla yükseldi

Petrol ABD ve müttefiklerinin Yemen’deki Husilere hava saldırısı başlatmasıyla yükseldi. Petrol, ABD ve müttefiklerinin Yemen’deki Husi isyancılara karşı hava saldırıları.

Emtia Haberleri

Petrol Kızıldeniz’deki yeni saldırılar nedeniyle yükseldi

Petrol, ABD ham petrol stoklarının düşmeye devam ettiğine ilişkin işaretler ve Kızıldeniz’deki gemilere yönelik saldırıların artmasının Orta Doğu’daki arzın kesintiye.

Canlı Grafik

Ekonomik Takvim

En Son Haberler

X