XAGUSD GÜNCEL ANALİZİ

XAGUSD

20.03.2023 16.25

Gümüş / ABD Doları

Silikon Vadisi Bankası’nın iflası sonrası ABD’de bankacılık krizi patlak verdi. Bu krizle birlikte değerli metallerin fiyatlarında ciddi artışlar gözlendi. Özellikle Ons Altın ve Gümüş’ün ortalama %8’lik pozitif performansı dikkat çekti. 22 Mart’taki Fed toplantısı öncesinde piyasalar yükseliş rallisi mi yoksa tepki satışı mı olacağını merak ediyor. Çarşamba akşamı gerçekleştirilecek Fed toplantısında Faiz Kararı, FOMC Ekonomik Projeksiyonlar ve Başkan Powell konuşması gibi 3 önemli aşama bulunuyor. Değerli metal fiyatlarındaki değişimler bu aşamaların her birinde dikkatle izlenmelidir. Şu anda vadeli tahminlerde 25 baz puan faiz artış beklentisi %68 olarak kaydedilmiştir. Ons Gümüş fiyatına baktığımızda, 21,36 seviyesinin ara destek olarak devam ettiğini görüyoruz. Endüstriyel metalin bu bölge üzerinde pozitif görünümünü sürdürmesi beklenmektedir. Bu düşünce ile 22,70 ve 23,10 seviyelerine doğru yükseliş izlenebilir. Özellikle 22,70 seviyesi önemlidir çünkü burası 24,50 zirvesine doğru yeni bir hareket alanı mı yoksa 21,36 dip noktasına doğru bir realizasyon mu sorusunun cevabını verecektir. Olası bir tepki düşüncesi olsa bile ana pozitif beklenti 21,36 üzerinde devam edecektir. Özetle: Ons Gümüş’ün pozitif seyrini sürdürmesi için fiyatının 21,36 üzerinde kalması gerekmektedir.

Destek227021362100
Direnç231023602450
Emtia Haberleri

Petrol jeopolitik gerginliğin artmasıyla yükseldi

Petrol ABD ve müttefiklerinin Yemen’deki Husilere hava saldırısı başlatmasıyla yükseldi. Petrol, ABD ve müttefiklerinin Yemen’deki Husi isyancılara karşı hava saldırıları.

Emtia Haberleri

Petrol Kızıldeniz’deki yeni saldırılar nedeniyle yükseldi

Petrol, ABD ham petrol stoklarının düşmeye devam ettiğine ilişkin işaretler ve Kızıldeniz’deki gemilere yönelik saldırıların artmasının Orta Doğu’daki arzın kesintiye.

Emtia Haberleri

Petrolde yeni hafta yükselişle başladı

Petrol, arzın talebin önünde ilerlemeye başladığına dair işaretlerin etkisiyle beş yılın en uzun haftalık kayıp serisinin ardından yeni haftaya yükselişle.

Canlı Grafik

Ekonomik Takvim

En Son Haberler

X
Whatsapp
Sorularınız mı var?
Merhabalar, nasıl yardımcı olabiliriz?