Kripto Haberleri

Fed/Waller, kripto para varlıklarına karşı uyarılarda bulundu

ABD Merkez Bankası(Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller, kripto para varlıklarına sahip olanların tüm yatırımlarını kaybedebilecekleri uyarısında bulundu.

Waller, bankalara ise kendilerini kötü amaçlı sektör temsilcilerine ve finansal sisteme yönelik risklere karşı korumaları gerekti yönünde uyarıda bulundu. 

Son dönemlerde kripto piyasasında yaşanan gelişmelerle ilgili Fed de dahil olmak üzere ABD düzenleyicileri, bankalara dolandırıcılık riski konusunda daha dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

Global Interdependence Center’da düzenlenen bir konferansda değerlendirmelerde bulunan Waller, etkilerin şu ana kadar daha geniş finansal sisteme yayılmasının “minimum” düzeyde olduğunu, düzenleyicilerin kripto sektöründeki stresle ilişkili finansal istikrar risklerini azaltmalarının kritik önem taşıdığını söyledi.

Waller, kripto para işlemcileri için uyarısı daha da sert oldu ve “Gerçek değeri olmayan varlıklar olarak, kripto para birimleri risklidir. Eğer insanlar böyle bir varlığa sahip olmak istiyorlarsa, o zaman devam etsinler”  dedi.

Srem Ipsum is simply dummy text of the printing and typ esetting industry. Ipsum has been the industry’s standard dummy text eorem Ipsum is simply the industry’s standard .

Rimply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X