Ekonomi Haberleri

Asya borsaları Alibaba haberleriyle yükselişte

Asya borsaları Alibaba haberleriyle yükselişte

Asya-Pasifik piyasaları, Çinli teknoloji devi Alibaba’nın altı iş grubuna ayrılacağını açıklamasının ardından, Alibaba’nın Hong Kong’da işlem gören hisselerinin açılışta yükselmesiyle çarşamba günü yükseldi.


Hong Kong’un Hang Seng endeksi, e-ticaret şirketi Alibaba’nın hisselerindeki yüzde 14’lük artışın önderliğinde yüzde 2,54 yükselirken, Hang Seng Tech Endeksi yüzde 3,54 arttı.

Anakara Çin piyasaları da yükseldi, Shanghai Bileşik Endeksi marjinal bir şekilde düştü ve Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0,2 kazandı.

Avustralya’da S&P/ASX 200 Şubat enflasyonu yüzde 6,8 ile beklenenden düşük geldiği için yüzde 0,11 arttı.

Japonya’da Nikkei 225 yüzde 0,44 ve Topix yüzde 0,55 yükseldi. Güney Koreli Kospi yatay seyrederken, Kosdaq endeksi yüzde 0,58 yükseldi.

ABD’de bir gecede, teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite yüzde 0,45, S&P 500 yüzde 0,16 ve Dow Jones Industrial Average yüzde 0,12 kayıpla üç ana endeks de düştü.Tahvil getirileri yükseldi ve 2 yıllık ABD Hazine tahvili oranı yeniden yüzde 4’ün üzerine çıktı. Artan oranlar, büyümekte olan şirketlerin vaat ettiği gibi gelecektekikarları daha az çekici hale getiriyor.

via bloomberght.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X