Blog

Şirket Haberleri

Tesla, Çin’de ürettiği 2 modelin fiyatını düşürdü

Tesla, Çin’de yerel olarak üretilen iki modelinin fiyatını düşürdü. Tesla, Çin’de yerel olarak üretilen her iki modelin fiyatını düşürdü. ABD’li otomobil üreticisinin Ocak 2023’te sektör genelinde kar marjlarını düşüren uzun.

Read More
Emtia Haberleri

Petrol jeopolitik gerginliğin artmasıyla yükseldi

Petrol ABD ve müttefiklerinin Yemen’deki Husilere hava saldırısı başlatmasıyla yükseldi. Petrol, ABD ve müttefiklerinin Yemen’deki Husi isyancılara karşı hava saldırıları başlatması ve Kızıldeniz’de hayati önem taşıyan su yolundan yakıt ve.

Read More
Ekonomi Haberleri

Çin’de tüketici fiyatları Aralık’ta geriledi

Çin’de tüketici fiyatları Aralık ayında da gerilemeyi sürdürdü. Çin’de tüketici fiyatları üçüncü ayda da gerilerken, üretici fiyatları da uzun süreli düşüşünü sürdürdü. Çin Ulusal İstatistik Bürosu’nun (NBS) açıkladığı verilere göre,.

Read More
Dünya Haberleri

Biden, Yemen’de Husilere ait hedefleri vurduklarını açıkladı

ABD Başkanı Joe Biden, Kızıldeniz’deki saldırılarına misilleme olarak, Amerikan ve İngiliz ordularının Yemen’de Husilere ait bazı hedefleri vurduğunu açıkladı. ABD Başkanı Biden, Kızıldeniz’deki saldırılarına devam eden Husileri hedef aldıkları hava saldırılarına.

Read More
Ekonomi Haberleri

Asya borsaları çoğunlukla yükseldi

Çin piyasaları beklenenden daha yumuşak bir deflasyonun ardından toparlanırken, Japonya rekor kıran yükselişini sürdürüyor. Çin piyasaları, ülkenin Aralık ayı için beklenenden daha yumuşak deflasyon verileri açıklamasının ardından Cuma günü kayıplarını.

Read More
Emtia Haberleri

Petrol Kızıldeniz’deki yeni saldırılar nedeniyle yükseldi

Petrol, ABD ham petrol stoklarının düşmeye devam ettiğine ilişkin işaretler ve Kızıldeniz’deki gemilere yönelik saldırıların artmasının Orta Doğu’daki arzın kesintiye uğrama riskini artırması üzerine yükseldi. Brent varil başına 78 dolara.

Read More
Dünya Haberleri

Avustralya’da enflasyon beklenenden fazla yavaşladı

Avustralya Kasım enflasyonu beklenenden fazla yavaşlayarak yüzde 4,3 artış gösterdi. Avustralya tüketici fiyat endeksi Kasım ayında yıllık yüzde 4,3 artış göstererek Ocak 2022’den bu yana en düşük artışını gerçekleştirdi ve.

Read More
Ekonomi Haberleri

Asya borsaları Japonya hariç geriledi

Japonya, çoğu Asya pazarının düşmesine rağmen 33 yılın en yüksek seviyelerini sürdürüyor; Avustralya’da enflasyon yavaşlıyor Asya-Pasifik piyasaları Çarşamba günü çoğunlukla düşük seyrederken, Japonya hisseleri bir önceki seansta 33 yılın en.

Read More
Ekonomi Haberleri

Çin’in önceliği sanayi politikası olacak

Çin yönetimi gelecek yıl sanayi politikasını önceliklendirme kararı aldı. Çin yönetiminin gelecek yıl sanayi politikasını önceliklendirme kararı, tüketici odaklı teşvikler bekleyen yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Ülkenin yıllık ekonomik çalışma konferansından.

Read More
Ekonomi Haberleri

X’in reklam geliri Musk’ı hayal kırıklığına uğratacak

Elon Musk’ın satın almasıyla köklü değişiklikler geçiren sosyal medya platformu X’in yılın son çeyreğinde, önceki çeyreklere paralel olarak 600 milyon dolarlık gelir elde etmesi bekleniyor. Geçen yıl platform çeyreklik olarak.

Read More
X
Whatsapp
Sorularınız mı var?
Merhabalar, nasıl yardımcı olabiliriz?