Ekonomi Haberleri

Asya piyasalarında, Japonya verisinden sonra karışık seyir

Asya-Pasifik piyasalarında, Japonya’da ülkenin ikinci çeyrek gayri safi yurtiçi hasılasının beklentileri aşmasının ardından karışık seyir.

Asya-Pasifik piyasaları, Salı günü Çin’den gelecek Temmuz ayı sanayi üretimi ve perakende satış rakamlarını yayınlayacak olan önemli ekonomik veriler öncesinde karıştı.

Japonya’da Nikkei 225 yüzde 0,62 yükselirken, ülkenin ikinci çeyrek gayri safi yurtiçi hasılasının beklentileri aşmasının ardından Topix yüzde 0,48 yükseldi.

Ekonomistlere göre, ekonomi çeyreklik bazda yüzde 1,5 ve yıllık bazda yüzde6 büyüdü; sırasıyla yüzde 0,8 ve yüzde 3,1’lik beklentiler.

Avustralya’da S&P/ASX 200 yüzde 0,42 yükseldi. Yatırımcılar, Avustralya Merkez Bankası’nın Ağustos ayındaki para politikası toplantısı tutanaklarını izliyor olacak ve burada beklenmedik bir şekilde gösterge oranlarını yüzde 4,1’de tuttu.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi kayıplarını artırdı ve yüzde 0,96 düştü, Çin ana karası piyasaları için bir gösterge endeksi olan CSI 300 marjinal düştü. Güney Kore piyasaları resmi tatil nedeniyle kapalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X