Ekonomi Haberleri

Borsa İstanbul güne yatay başladı

Borsa İstanbul güne yatay başladı

BIST 100, güne %0,12’lik hafif yükselişe 5.003,68 puandan yatay bir başlangıç yaptı.

BIST 100 endeksi dünkü işlemlerde ortalama 5.055 puan seviyesinde dirençle karşılaştıktan sonra kapanışa doğru gelen satışlarla günü %0,68 gerilemeyle 5.000 seviyesinin hemen altında kapattı. Bugün 5.000 seviyesinde güne yatay başlayan endeks, ilk işlemlerde satıcılı hareket ederek 4.970 seviyesine kadar geriledi.

Sektör bazında bakıldığında turizmgıda ve inşaat, güne artıda başlayan sektörlerin başında yer aldı. Sigortaelektriktelekomünikasyon hisseleri, ortalamada en çok satışı görürken bankalarperakende ticaret ve bilgi teknolojileri, hafif satıcılı yatay bir görünüme sahip.

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında KLRHO, yükselişine devam ederken bugünkü açılışta da tavan fiyatına ulaştı. Ardından YYLGDDOAS), KONTR ve AYDEM %1 oranında kısmi yükselişe sahip.

BIST 100’de güne satıcılı başlayan hisseler arasında EURENSMRTGTCELLASUZU ve NTHOL yer alırken düşüşler, açılışta %1 bandında kısmi kaldı.

Yurt dışı piyasalarında karışık bir görünüm söz konusu. Asya piyasasında Çin endeksleri arasında China A50 dışında diğerleri ekside devam ederken Asya’nın geri kalanı pozitif devam ediyor.

Avrupa endeksleri dün pozitif bir görünüme sahipti. ABD endeksleri arasında Nasdaq, günü yarım puanlık düşüşle kapattı. S&P 500 ve Dow Jones ise pozitif kapanış gördü.

Sabah saatlerinde ABD ve Avrupa vadeli endeksleri pozitif görünümünü koruyor.

Hisse senetlerinin borsa verileri, adil değeri, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan kazançlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Yazar: Günay Caymazvia Investing.com – 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
Whatsapp
Sorularınız mı var?
Merhabalar, nasıl yardımcı olabiliriz?