Kripto Haberleri

En büyük NFT projelerinden Doodles’ın yöneticileri yeni vizyonlarını açıkladı

En büyük NFT projelerinden Doodles’ın yöneticileri yeni vizyonlarını açıkladı

Doodles, Ethereum ekosisteminde yer alan işlem hacmi en yüksek NFT koleksiyonlarından biri.

Son haftalarda proje yaratıcıları ile koleksiyon sahipleri arasında görülen gerilim, bugünlerde kızışmaya başladı. Doodles Yöneticileri, “artık bir NFT projesi olmadıklarını” açıklayarak sıcak bir tartışma ortamı yarattı.

Blockchain teknolojisinin ortaya çıkardığı en kapsamlı gelişimlerden biri olarak gösterilen NFT’ler, yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks gibi projelere yönelik ilgi, Metaverse projeleri ve Meta gibi şirketlerin hamleleri, sektörün gelişmesi ve yatırımcıların bu alana yönelmesine katkıda bulundu.

Ancak bir anda ortaya binlerce NFT projesinin çıkması, bazı proje sahiplerinin canını sıkmışa benziyor. Doodles kurucu ortaklarından Jordan Castro, proje gelişimi ile ilgili ortaya yeni bir fikir attı. Web3 değerleri ile çeliştiği öne sürülen bu yorumlar, sosyal medyada hızla yayılmaya başladı.

Artık bir NFT projesi değiliz. Daha kalabalık bir topluluk yaratmak için harcadığımız zaman, para ve kaynaklar, uzun vadeli hedeflerimize ulaşmamızı geciktiriyor. Finansal kaygılar yüzünden daha fazla kaynak harcamayacağız. Eğer bir grup insan üzerine enerji harcayacak olsak bu kesinlikle en sadık koleksiyonerlerimiz olur.

NFT yatırımcıları, Web3 ilkelerine ters dedi

Doodles başta olmak üzere çeşitli NFT koleksiyonlarına yatırım yapan yatırımcılar, yöneticiler tarafından alınan bu kararın Web3 ilkelerine karşı olduğunu iddia ediyor. Yatırımcılar, proje hedeflerinin sadece yöneticiler tarafından değil aynı zamanda proje topluluğunun da dahil olduğu oylamalar sonucu oluşması gerektiği görüşünde.

Castro, bu yorumlar üzerine projenin artık bir NFT projesi olmadığını ancak kendisinin blockchain ile ilgili çalışmalara devam edeceğini açıkladı.

Doodles NFT fiyatı bu tartışmalara rağmen değer kaybına uğramadı ve 3,74 ETH’den işlem görmeye devam ediyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X