Kripto Haberleri

Ethereum Fiyatları Yükselişte: Zincir Üstü Veriler ile Rallinin Devamı Bekleniyor

Ethereum, yükseliş trendini sürdürüyor ve zincir üstü veriler, kripto para biriminin 1.900 dolar seviyesinin üzerinde potansiyel bir kırılma yaşayabileceğini gösteriyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, Kasım 2022’den bu yana piyasada potansiyel bir yükseliş eğilimine işaret ederek birden fazla önemli direnç seviyesini kırmayı başardı. Kripto analisti Ali Martinez’e göre, Ethereum’un bir sonraki kritik direnç seviyesi 2.100 dolar ile 2.150 dolar arasında bulunuyor ve bu seviyelerin aşılması durumunda yeni yıllık zirvelere ulaşması mümkün olabilir. Ethereum’un Bitcoin ile korelasyonunu kırması, kripto para biriminin yükseliş trendini sürdürüp sürdüremeyeceği sorusunu da beraberinde getiriyor.

Ethereum (ETH), önemli bir yükseliş trendi yaşayabilir. Kripto analisti Ali Martinez, zincir üstü verilerin 1.900 dolar seviyesinin üzerinde potansiyel bir kırılma olduğunu gösterdiğini söylüyor. Bir sonraki kritik direnç alanı ise 2.100 dolar ile 2.150 dolar arasında bulunuyor. Ayrıca, 200.000’den fazla adresin 2.100-2.150 dolar seviyesinden 18 milyondan fazla ETH satın aldığı ve Ethereum için orta vadede fiyat hareketi için çok önemli bir direnç alanının oluştuğu da belirtiliyor. Kripto analisti Woetoe, ETH’nin çizelgelerinde, kripto para biriminin gelecekteki fiyat hareketlerine ilişkin değerli bilgiler sağlayabilecek mavi bir fraktal belirledi ve Ethereum potansiyel olarak kısa süre içinde önemli bir yükseliş trendi yaşayabilir.

ETH Fiyatında Son Durum

Ethereum’un fiyatı, son zamanlarda yükseliş trendini sürdürerek 1.900 dolar seviyesinin hemen altında işlem görüyor. Kripto analisti Ali Martinez’e göre, zincir üstü veriler, Ethereum’un 2.100-2.150 dolar seviyelerinde potansiyel bir kırılma yaşayabileceğini gösteriyor. Bu seviyelerin üzerine çıkılması durumunda ETH’nin, yeni yıllık yüksek seviyelere ulaşması mümkün olabilir. Ayrıca, ETH’nin fiyat hareketini destekleyen bir başka faktör de Shappella yükseltmesidir. Ancak, ETH’nin mevcut seviyesini bir destek olarak sürdürmesi ve 1.900 dolar işaretinin üzerinde konsolide olması önemlidir. Geri çekilme olması durumunda ise fiyat hareketinin potansiyel olarak 1.830 dolar noktasına doğru itilebileceği ifade ediliyor. Şu anda, Ethereum 1.864 dolar civarında işlem görüyor ve son yedi günlük ve on dört günlük dönemlerde sırasıyla yüzde 8.5 ve yüzde 7 karla daha geniş zaman dilimlerinde önemli kazançlar kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X