Şirket Haberleri

GM, elektrikli kamyon fabrikası yatırımını erteledi

General Motors, Orion Assembly tesisini, elektrikli kamyon fabrikasına dönüştürmeye yönelik 4 milyar dolarlık yatırım planını, 2025 yılının sonuna erteledi. Şirketten yapılan açıklamada, mevcut tesisin elektrikli kamyon fabrikasına dönüşümünde fabrikanın atıl kalmamasının ve sermaye yatırımlarının daha iyi yönetilmesinin istendiğine yer verildi.

ABD’nin en büyük otomobil üreticilerinden General Motors, Orion’da 4 milyar dolar yatırım planladığı, elektrikli kamyon fabrikası yatırımını, 2025 yılının sonuna erteledi.

Şirketten yapılan açıklamada, elektrikli kamyon üretimi için dönüştürülecek mevcut fabrikanın atıl kalmaması ve gelişen elektrikli araç talebine uyum sağlarken sermaye yatırımlarının daha iyi yönetilmesinin istendiğine yer verildi. Otomotiv devinin, ürünlerinin karlılığını artırmak için uygulanacak mühendislik iyileştirmelerine de odaklandığı belirtildi.

Diğer yanda küresel elektrikli araç talebinde ki yumuşama, otomobil üreticilerini, zaman çizelgelerini ayarlamaya ve yeni fabrika veya mevcut fabrikaların dönüşümlerine milyarlarca dolar ayırma planlarını zorluyor. Yaklaşık 1,270 çalışanın bulunduğu General Motors’un Orion’daki fabrika, şu anda Chevy Bolt ve Chevy Bolt EUV’nin montajının yapıldığı yer. Şirket, bu iki aracın üretimini yıl sonunda sonlandırmayı planlıyor.

Orion’daki sendikalı çalışanlara, Michigan’daki otomotiv fabrikasında farklı işler teklif edilecek. General Motors’un elektrikli kamyon fabrikası yatırım projesi, mevcut Orion tesisinin genişletilmesini, yeni kaporta ve boya atölyelerinin yanı sıra yeni elektrikli kamyon montaj hatlarını ve akü teknolojisine yönelik üretimi içeriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X