Şirket Haberleri

JPM, First Republic Bank’in “üstün performans” notunu yineledi

JPM, First Republic Bank’in “üstün performans” notunu yineledi

JPMorgan analistleri, zor durumdaki First Republic Bank (NYSE:FRC) için “üstün performans” notunu ve “Top Pick (En İyi Seçim)” tanımlamasını yineledi.

Analistler, ABD’nin en büyük bankaları olan Bank of America (NYSE:BAC), Citigroup (NYSE:C), JPMorgan (NYSE:JPM) ve Wells Fargo ‘nun (NYSE:WFC), First Republic’in likiditesini artırmak için 30 milyar dolarlık sigortasız mevduat taahhüdünde bulunmasının ardından FRC’ye karşı giderek daha olumlu bir yaklaşım sergilemeye başladı.

Analistlere göre bu tarihi bir hamleydi

Bir notta, “Yirmi yılı aşkın bir süredir banka sektörüyle ilgileniyoruz ve sektörün ihtiyacı olan bir akranını güvence altına almak için bir araya geldiğini daha önce hiç görmemiştik.” diye yazıldı.

“Mevduat sağlayan bankaların toplam varlıklarının 16 trilyon dolar olması nedeniyle sağlanan miktarın, First Republic’e yeterli ek alan sağlamak için yeterli olduğuna karar verildiğinden şüpheleniyoruz.”

Hisse senedine dönecek olursak JPM analistleri, FRC hisselerinin TBV’nin (maddi defter değeri) “oldukça altında” işlem gördüğünü düşünüyor.

“Bunu daha yüksek riskli ancak potansiyel olarak çok yüksek ödüllü bir isim olarak görüyoruz. Aslında sadece ‘üstün performans’ notumuzu korumakla kalmıyoruz, aynı zamanda revize edilmiş fiyat hedefimiz için önemli bir yukarı yönlü potansiyel göz önüne alındığında FRC en iyi seçimimiz olmaya devam ediyor.”

Fiyat hedefi hisse başına 62 dolara (150 dolardı) düşürüldü, bu da %80’lik bir yukarı yönlü potansiyel anlamına geliyor.

FRC hisseleri dün %10 değer kazandıktan sonra Cuma günü piyasa öncesinde yaklaşık %5 düşüş gösterdi.

Yazar: Senad Karaahmetovic

JPM, First Republic Bank’in “üstün performans” notunu yineledi

via investing.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X