Şirket Haberleri

Meta, NFT projesini sonlandırma kararı aldı

Meta, NFT projesini sonlandırma kararı aldı

Instagram ve Facebook’un ana şirketi Meta, geçen yıl Mayıs ayında tanıtılan NFT projesini rafa kaldırıyor.

Meta, geçen yıl ABD kullanıcıları arasında seçtiği bir grupla dijital cüzdanların Meta uygulamalarına bağlanmasını ve NFT paylaşımını test etmeye başladığını duyurdu. Ardından NFT projesinin tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde genişletilmesi planlanıyordu.

Son olarak Meta Ticaret ve Fintek Başkanı Stephane Kasriel, Twitter üzerinden geliştiricileri, kullanıcıları ve işletmeleri desteklemenin farklı yollarına odaklanmak için NFT desteğini azaltacaklarını açıkladı. Kasriel, bu bağlamda şirketin Reels için mesajlaşma ve gelir elde etme fırsatları başta olmak üzere içerik oluşturucular ve işletmeler için yeni yollar oluşturmaya odaklanacaklarını söyledi.

Bu gelişmeyle birlikte Meta’nın kripto sektörüyle ilgili ikinci projesini de devam ettiremediği görülüyor. Bilindiği gibi şirketin daha önce ilk olarak Libra olarak tanıtılan ardından ismi Diem olarak değiştirilen kripto para projesi, düzenleyici baskısına maruz kalmış ve nihayetinde geçen sene Temmuz ayında sonlandırılmıştı.

Meta tarafından alınan bu kararın NFT’lere yönelik azalan ilgiye bağlandı. Durum böyleyken Meta’nın kullanıcı tabanının NFT’leri yeterince benimseyemeyeceği görüşünün projeyi rafa kaldırmakta etkili olduğu düşünülüyor.

Diğer yandan Meta, geçtiğimiz günlerde yaklaşık 11.000 çalışanının işine son verdi.  Meta CEO’su Mark Zuckerberg, işten çıkarmalarla 

Meta, binlerce kişiyi daha işten çıkaracak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X