Ekonomi Haberleri

Morgan’dan ABD hisseleri uyarısı

Morgan Stanley, şirket karlarında ani bir gerilemenin ABD hisse senedi piyasasında ralliye fren yaptıracağını öngördü.

Morgan Stanley, kurumsal kazançlardaki ani düşüşün ABD hisse senedi rallisini frenleyeceğini tahmin ediyor.

Bunun yerine, yatırım bankası Japonya, Tayvan ve Güney Kore’deki hisse senetleri üzerinde yükselişe geçiyor ve uzun vadeli Hazine tahvilleri ve dolar da dahil olmak üzere gelişmiş piyasa devlet tahvillerinde bir pozisyon tavsiye ediyor.

Andrew Sheets liderliğindeki stratejistlere göre, S&P 500 için hisse başına kazanç bu yıl yüzde 16 düşecek.

Morgan Stanley analistleri Pazar günü yayınlanan bir notta, “ABD kazançlarına yönelik aşağı yönlü riskin şu anda olduğunu düşünüyoruz. Kötüleşen bir likidite zemini önümüzdeki üç ay boyunca hisse senedi değerlemeleri üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturacak olsa da, gelir artışının yavaşlaması ve marjların daha da daralması nedeniyle EPS’nin hayal kırıklığını da önümüzde görüyoruz” dedi.

Morgan Stanley, S&P 500’ün hisse başına kazancının, stratejistlerin medyan 206 dolarlık tahminiyle karşılaştırıldığında 185 dolardan geleceğini öngörüyor. Sheets’in ekibi göstergeyi yıl sonunda 3.900’de, Cuma gününün kapanışı 4.282,37’de görüyor. Ekim ayının en düşük seviyesinden yüzde 19,7’lik bir yükselişin ardından boğa piyasasının eşiğinde, Fed’in faiz artışlarına rağmen yapay zeka hisselerine yönelik coşku ve potansiyel bir durgunluk endişeleri arasında artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X