Emtia Haberleri

Petrolde gözler ABD stok verilerinde

Petrol, Fed’den gelen şahin açıklamalar ve yatırımcıların ABD ham petrol stok verilerini beklemesiyle geriledi.

Petrol, ABD Merkez Bankası Başkanı’nın yılın ikinci yarısında faizleri daha da artırmayı desteklemesi ve yatırımcıların ham petrol stok verilerini beklemesiyle değer kaybetti.

Ağustos vadeli ABD ham petrol Asya talebindeki toparlanma belirtileri üzerine Çarşamba günü yaşadığı yükselişin ardından varil başına 72 dolara geriledi.

Perşembe günü ek açıklamalarda bulunacak olan Fed Başkanı Çarşamba yaptığı konuşmada enflasyonu bastırmak için daha fazla faiz artışının muhtemelen gerekli olacağı konusunda uyarıda bulundu.

Oklahoma Cushing’deki stoklar geçtiğimiz hafta iki yılın zirvesine çıkmasının ardından ABD stoklarıyla ilgili resmi veriler bekleniyor. Bunun öncesinde endüstri tarafından finanse edilen Amerikan Petrol Enstitüsü’nden alınan verilere göre görünümün ülke çapında bir düşüşe işaret ettiği ancak Cushing’te küçük bir artış olacağı gözlendi.

Petrol en büyük ham petrol ithalatçısı olan Çin, kısıtlayıcı sıfır-Kovid uygulamalarından vazgeçtiğinden beri hayal kırıklığı yaratan bir toparlanmanın ardından ekonomisini desteklemek için adımlar atmasına rağmen yılın ilk yarısında geriledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X