Kripto Haberleri

ABD Adalet Bakanlığı, Terra çöküşünü soruşturma kararı aldı

ABD Adalet Bakanlığı, Terra çöküşünü soruşturma kararı aldı

ABD New York Güney Bölgesi Savcılığı (SDYN) ve FBI, Terra (LUNA) çöküşünü soruşturuyor. Son olarak eski Terra çalışanlarının sorgulandığı basına yansıdı.

SEC geçtiğimiz ay Do Kwon’un, UST çöküşünü kasten manipüle ettiğini iddia etti. Ayrıca Do Kwon ve Terraform Labs, yatırımcıları yanıltarak ve kayıt dışı menkul kıymet satmakla suçlandı. Şimdi ise ABD Adalet Bakanlığının, çöken LUNA Coin hakkında soruşturma kararı aldığı görülüyor.

ABD Adalet Bakanlığı birimlerinden olan FBI ve SDYN, Terra soruşturması için harekete geçti. Büyük mali suçları araştıran SDYN ve FBI, Terraform Labs’ın eski çalışanlarını sorguladı. Şimdilik ABD Adalet Bakanlığının hangi suçlamaları yönelttiği tam olarak bilinmiyor.

Gelen bilgilere göre ABD’li savcılar, manipülasyon ihtimalini de göz ardı etmedi. Bu nedenle Jump Trading, Jane Street ve Alameda Research çalışanlarının, Terra çöküşüne katkıda bulunmuş olma ihtimalleri soruşturuluyor. Çalışanların Telegram konuşmaları ve olası piyasa manipülasyonu hamlelerine dair delil toplanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X