Dünya Haberleri

ABD’de Trump, “Sus Payı” İddiasıyla Gözaltına Alındı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2016 yılındaki seçimler sırasında film yıldızı Stormy Daniels’e “sus payı” ödemesiyle ilgili suçlamalarla karşı karşıya. Bu suçlamalar, Manhattan Ceza Mahkemesi tarafından inceleniyor ve Trump, önümüzdeki saatlerde ifade vermek için mahkemeye çağrıldı.

Soruşturmayı yürüten Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg, bugün sabah saatlerinde mahkeme binasına geldi ve Trump’ın ifadesini almak için hazırlandı. Ayrıca ABD Temsilciler Meclisi üyesi Cumhuriyetçi Milletvekili George Santos da binaya giriş yaptı.

Trump, Amerikan tarihinde kendisine yönelik bir suçlamayla karşı karşıya kalan ilk eski başkan oldu. ABD medyasında Trump ile ilgili iddianamede 30’dan fazla suç bulunduğuna dair bilgiler yer alıyor.

Mahkeme öncesi bölgede ciddi güvenlik önlemleri alındı ve sayısız basın mensubu ceza mahkemesinin önünde konumlandı. Trump’ı seven ve sevmeyen gruplar da mahkeme binasının etrafında yerlerini aldı.

Son gelen bilgilere göre Trump, mahkemeye yaklaşık 2 saat boyunca ifade verdi ve en az birinin “ağır suç” kapsamına giren 34 suçlamayı reddetti. Suçlamaların diğerlerinin “sus payı ödemesi” ve bununla ilgili seçim kampanyası ile iş yeri kayıtlarında yapılan sahtekarlıkla ilgili olduğu kaydedildi. Trump’ın duruşması önümüzdeki günlerde devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X