Şirket Haberleri

Apple, ödeme hizmeti Apple Pay Later’ı başlattı

Apple, ödeme hizmeti Apple Pay Later'ı başlattı

Şimdi al sonra öde çözümleri, teknoloji şirketlerinin yeni yatırım alanı oldu. Teknoloji devi Apple, ödeme hizmeti Apple Pay Later’ı ABD’de kullanıma sunduklarını açıkladı. Hizmet, kullanıcılarına, satın alma işlemlerini sıfır faiz ve ekstra ücret olmadan dört taksitlendirme imkanı sunuyor. Apple Pay Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey, “Apple Pay Later, kullanıcılarımızın mali sağlığı düşünülerek tasarlandı. Bu nedenle hiçbir ek ücreti ya da faizi bulunmuyor.” dedi.

HANDE BERKTAN

Finans ekosisteminin en hızlı büyüyen alanlarından biri haline gelen şimdi al sonra öde çözümlerine, ABD’li teknoloji şirketi Apple’da kayıtsız kalmadı.

Apple, Apple Pay Later adlı ödeme hizmetini kullanıma sundu. Şirketin “şimdi satın al sonra öde” işini üstlendiği Apple Pay Later, kullanıcıların satın alma işlemlerini sıfır faiz ve ekstra ücret olmadan dört taksite ayırmalarına imkan tanıyor. Apple Pay Later, şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılıyor.

Apple Pay Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey, şirketin yeni hizmeti ile ilgili önemli ipuçları verdi. Bailey “Apple Pay Later, kullanıcılarımızın mali sağlığı düşünülerek tasarlandı. Bu nedenle hiçbir ücreti ya da faizi bulunmuyor. Ayrıca Apple Cüzdan içinde kullanılıp yönetilebiliyor.” dedi.

Apple Pay Later ile herhangi bir komisyon alınmadığını da ekleyelim. Apple Pay Later ile gerçekleştirilecek olan tüm ödeme detayları Apple Cüzdan uygulaması üzerinden takip edilebilecek. Apple, Cüzdan uygulaması ya da e-posta üzerinden kullanıcılara ödeme vadesi gelmeden önce bildirim gönderileceğini açıkladı. Aynı zamanda bu hizmette yalnızca banka kartlarının kullanılabileceği; tüketicilerin kredileri geri ödemekte zorlanma ihtimaline karşı kredi kartlarının kabul edilmeyeceği belirtildi.

Şimdi al sonra öde çözümleri pazarının en büyük oyuncuları arasında PayPal, Affirm ve Klarna gibi firmalar bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X