Ekonomi Haberleri

Asya borsalarında karışık seyir

Asya borsaları ABD borç tavanı görüşmelerinin anlaşma olmadan sona ermesiyle karıştı.

Asya-Pasifik piyasaları Salı günü ABD Başkanı Joe Biden ile Meclis Başkanı Kevin McCarthy arasındaki görüşmelerin anlaşma olmadan sona ermesiyle karıştı.

Meclis Sözcüsü Kevin McCarthy, “verimli” ve “profesyonel” bir toplantı yaptığını söyledi ve bir saatlik toplantının ardından West Wing’in dışında McCarthy, “Bu gecenin tonunun, tartıştığımız diğer gecelerden daha iyi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Asyalı yatırımcılar, Japonya’nın bugün açıklanan imalat ve hizmet faaliyetlerine ilişkin özel anketleri ve Singapur’un Nisan ayı enflasyon rakamlarını izleyecekler.

Japonya’da Nikkei 225 yüzde 0,64 yükselirken Topix yüzde 0,4 yükseldi. Güney Kore’den Kospi yüzde 0,72 ve Kosdaq da yüzde 0,88 yükseldi.

Juno Bank’a göre Avustralya’da S&P/ASX 200, ülkenin bileşik satın alma yöneticileri endeksi Mayıs ayında daha yumuşak bir genişleme gördüğü için erken ticarette yüzde 0,32 arttı.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi önceki kazançlarını tersine çevirdi ve yüzde 0,37 düştü, bu arada anakara Çin piyasaları da düşüşle işlem gördü. Shanghai Bileşik Endeksi yüzde 0,55 düşerken, Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0,11 düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X