Şirket Haberleri

BİM’de Dortluoğlu’na CEO’luk görevi

BİM yönetim kurulu ve icra kurulu başkanlıkları görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş’ın şirketten ayrılma kararı alması üzerine icra kurulunun lağvedilerek CEO pozisyonu oluşturulmasına karar verildi. Bu göreve uzun yıllar şirketin CFO’luk görevini üstlenen Haluk Dortluoğlu atandı.

BİM’de üst düzey yönetimde kritik değişiklikler yaşandı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre, CFO pozisyonundaki Haluk Dortluoğlu şirketin yeni CEO’su oldu.

Değişiklikler şirketin yönetim kurulu ve icra kurulu başkanlıkları görevlerini yürüten Mustafa Latif Topbaş’ın şirketteki görevlerinden ayrılma kararı alması üzerine yaşandı.

Şirketin yönetim kurulu 31 Ağustos 2023 tarihinde, boşalan yönetim kurulu üyeliğine Mahmud Muhammed Topbaş’ın atanmasına, İcra Kurulu Üyesi ve COO Galip Aykaç’ın yönetim kurulu üyeliğine atanmasına ve kendisinin şirketteki mevcut görevlerinden ayrılmasına karar verdi.

Kurul Mahmud Muhammed Topbaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı, Galip Aykaç’ın ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmesini kararlaştırdı.

Şirket icra kurulunun lağvedilerek, CEO pozisyonunun ihdas edilmesine ve Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verdi.

Söz konusu değişikliklerin 1 Eylül 2023 tarihi itibariyle geçerlilik kazanacağına karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X