Kripto Haberleri

Bitcoin Haziran 2022’den Bu Yana İlk Kez 30 Bin Doları Aştı

Bitcoin, Nisan ayının ikinci haftasında yükselişle başladı ve Haziran 2022’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Kripto para birimi, 30.000 doların üzerine çıktı ve şu anda 581 milyar dolar piyasa değeriyle işlem görüyor. Bu yılın başından itibaren getirisi yüzde 80’in üzerine çıkan Bitcoin, Ethereum’u da destekledi ve kripto para piyasasının toplam değeri 1.23 trilyon doların üzerine çıktı.

Yatırımcılar, Federal Rezerv’in faiz kararlarında daha ılımlı hareket edeceğine dair beklentilerin ortasında, gelecekteki faiz artırımlarına ilişkin beklentilerini hızla tersine çevirerek, ABD 2 yıllık Hazine tahvili Mart başındaki yüzde 5’in üzerindeki zirvesinden yüzde 4’ün altına düştü. Bu durum, piyasaya çok fazla likidite enjekte edileceği beklentilerine neden oldu.

Bitcoin fiyatındaki yükseliş, geleneksel finans sistemini sorgulayan yatırımcılar tarafından güvenli bir liman olarak görülüyor. Teknik analiz perspektifinden bakıldığında, mevcut hareketin 20.000 doların altındaki ilk dalgalanmanın ardından Mart ayında oluşturulan yüksek aralığın yeniden test edilmesi olduğu belirtiliyor. Ancak, Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesinde dirençle karşılaşabileceği ve mevcut seviyedeki bir başarısızlığın fiyatı önce 25.000 dolara ve ardından 23.000 dolara kadar çekebileceği uyarısında bulunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X