Kripto Haberleri

Bloomberg analisti Bitcoin için yeni bir yükseliş döngüsü tahmininde bulundu

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, Bitcoin piyasasında süper döngü belirtileri olduğunu iddia etti.

Twitter üzerinden görüşlerini paylaşan McGlone, Bitcoin’in yılın ilk çeyreğinde yatırım araçları arasında en iyi performans gösteren altından 10 daha fazla getiri sunduğuna dikkat çekti. McGlone’a göre bu performans arzı aşan sürekli talep durumunu yansıtan süper döngü durumuna işaret ediyor. Analist, ayrıca bu tezini Bitcoin’in geleneksel yatırım araçlarına göre daha az benimsenmesi, sınırlı arza sahip olması gibi faktörlerle destekliyor. Bunun yanında McGlone, BTC’nin yeni zirvelere ulaşma yolunda volatilitesinin artacağı yönünde uyarıda da bulunuyor.

Bloomberg analisti, yaşanmakta olan bankacılık krizine de atıfta bulunarak Bitcoin’in ve dolar destekli sabit kripto varlıkları önemli bir alternatif olarak görüyor ve bu durumun yükseliş yolunda önemli bir katalizör olacağına inanıyor. Analist daha önceki yorumlarında BTC’nin yükselişine devam etmesi için 25.000 doların üzerinde kalması gerektiğini vurgulamıştı. Bitcoin ise son bir haftadır 25.000 doların üzerinde hareket ederken hafta sonundan bu yana 28.000 dolar bandını test ediyor.

Bitcoin’in yönü için Fed kararı bekleniyor

Benzer bir durum geçen hafta 25.000 dolar seviyesinde izlenmiş ardından Bitcoin, yüksek hacimli bir hareketle 25.000 dolar seviyesini hızlı geçmişti. Bugün ise piyasaların yakından izlediği ve iki günlük toplantının ardından Fed’in faiz kararı bekleniyor. Kripto piyasasının yönü için de son derece önemli kararla ilgili beklenti 25 baz puanlık artış şeklinde yoğunlaşırken bankacılık sistemindeki sorunlardan dolayı Fed’in bu ayı pas geçebileceğine yönelik spekülasyonlar da bulunuyor.

Bazı piyasa yorumcuları Fed’in 25 baz puanlık artışa gitmesi durumunda BTC’de ilk tepkinin düşüş yönlü ve ardından yapılacak basın toplantısındaki görüşlere göre ise yeni yönünü belirleyeciğini düşünüyor.

Bitcoin ve Dolar İlişkisi BTC'yi Nereye Götürecek? › CoinTürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X