Piyasa Haberleri

Borsa İstanbul güne yatay başladı

Borsa İstanbul güne yatay başladı

 BIST 100 endeksi güne %0,15 oranında kısmi bir artış görerek yatay bir başlangıçla 5331,39 puandan başladı.

BIST 100, dünkü işlemlerde 5.283 – 5.429 puan aralığında hareket ederken gün sonunda %1,14 düşüşle 5.323 puandan kapanış gördü. 

Açılışta sigortamineral ürünlerikobi ve bankalar, artıda başlayan sektörlerin başında yer aldı. Tekstilbilgi teknolojilerielektrikinşaat ve petrokimya ise satıcılı bir açılış gerçekleştirdi. 

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında TMSNDOASBIOENTURSG ve OYAKC, en yüksek değer artışıyla güne başlayan hisseler oldu. ODASGESANTTRAKMGROS ve SASA ise güne satıcılı başlayan hisselerin başında yer aldı. Özellikle ODAS, açılışta %8 bandında geri çekilmeyle öne çıkan hisse oldu. 

Yurt dışı piyasalarında Asya endeksleri, sabah saatlerinde satıcılı bir görünüme sahip. NikkeiHang Seng ve KOSPI endeksi, Asya’da %2’nin üzerinde değer kaybıyla en çok düşen hisseler oldu. 

Dünkü işlemlerde Avrupa endekslerinde de sert satışlar görüldü. DAX ve Euro Stoxx 50 endeksinde kayıplar %3 bandına taşındı. ABD endeksleri ise karışık bir seyre sahipti. Nasdaq, günü %0,45 yükselişle tamamlarken S&P 500, %0,15 ve Dow Jones, %0,28 düştü. 

Günün ilk saatlerinde ABD ve Avrupa vadeli endekslerinin pozitif hareket ettiği görülüyor. Piyasalarda bugün gözler TSİ 15.30’da açıklanacak ABD TÜFE verisinde olacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X