Şirket Haberleri

Citi analistleri, Steel Dynamics’in notunu düşürse de uzun vadede pozitif yaklaşıyor

Citi analistleri, Steel Dynamics’in notunu düşürse de uzun vadede pozitif yaklaşıyor

Citi, Steel Dynamics ‘in (NASDAQ:STLD) notunu “satın al”dan “nötr”e düşürdü ve şirketin dördüncü çeyrek kazanç açıklaması öncesinde hisse senedi hedef fiyatını 130 dolara (110 dolardı) yükseltti.

Citi, Steel Dynamics’in uzun vadeli görünümünü olumlu bulmaya devam ediyor. Bununla birlikte hisse senedi, benzerlerinden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi ve Nucor Corp (NYSE:NUE) ile arasındaki tarihsel EV/FAVÖK farkını kapattı. NUE ve STLD, Citi’nin tahminlerine göre 7-8x normalize edilmiş FAVÖK ile işlem görüyor, bu da piyasanın Citi’nin görüşüyle bir şekilde uyumlu olduğunu gösteriyor.

Citi, uzun vadede bunun “bir neslin en iyi çelik piyasası” olduğuna inanıyor.

“ABD çelik sektörü için arz tarafındaki sorunlar (tarifeler, konsolidasyon, daha fazla disiplin ve ESG) ve potansiyel talep tarafındaki itici güçlerin (altyapı ve yeniden depolama) bir kombinasyonundan kaynaklı, potansiyel 5-10 yıllık süper bir kâr penceresi görüyoruz. ABD endüstrisinin muhtemelen dünyanın en temiz endüstrisi olduğu (halihazırda ~%70 EAF) göz önüne alındığında dekarbonizasyon, riskten çok bir fırsat olarak görünüyor.”

Citi, kısa vadede levha piyasalarının geçici yeniden stoklama talebi ve ithalat paritesinin çok üzerindeki fiyatlar yüzünden şişirilmiş görünmesi nedeniyle olumsuz etkenler görülmesini bekliyor.

“Teslim süreleri uzamaya devam ederken yakın zamanda bir düzeltme beklemiyoruz ancak ihtiyatlı olmakta fayda var. Envanter verileri normal seviyeleri gösterdiği için bu stok yenilemenin gücünü kaçırdığımızı kabul ediyoruz ve 2022’de 2021’e kıyasla servis merkezlerine ~4mt daha düşük sevkiyatlara daha fazla dikkat etmeliydik. İnşaat çeliği talebi de Fed artışları ve yavaşlayan e-ticaret talebi nedeniyle bir hava akımıyla karşı karşıya kalabilir.”

STLD hisseleri bugün gün ortasında %7,68 düşüş gösterdi.

Yazar: Michael Elkins

via tr.investing

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X