Ekonomi Haberleri

Citi, Türk banka tavsiyelerini düşürdü

Citi; Garanti BBVA, Yapı Kredi ve Akbank’ta daha önce verdiği tavsiyeleri aşağı yönlü revize etti.

Citi, Türkiye bankacılık sektörünün öne çıkan üç oyuncusunda tavsiyelerini aşağı çekti.

Citi Analisti Simon Nellis, artan makro risklerin görünümü zorlayacağını söylediğini yazdı.

Nellis, yüksek faiz ortamının keskin bir yavaşlamaya yol açması beklenirken makro risklerin arttığını ve bunun kredi büyümesini ve kredi kalitesini olumsuz etkileyeceğini belirtti.

Nellis’e göre hâlâ oldukça negatif olan reel faizler ve durgun girişler nedeniyle zorlu bir Döviz görünümü görülürken, bankacılık regülasyon ortamı, kademeli olarak iyileşmekle birlikte, sektör açısından engel olmaya devam ediyor.

Citi Türk bankaları için dördüncü çeyrek kâr tahminlerini ve hedeflerini yükseltti, ancak ivmenin sürdürülmesinin olası olmadığını söyledi.

Tavsiyeleri aşağı yönlü revize etti

Simon Nellis Garanti BBVA’da tavsiyesini ‘nötr’den ‘sat’a indirdi. Nellis Garanti BBVA için kurumun hedef fiyatının da 42,80 TL olduğunu belirtti. Garanti BBVA için önceki hedef fiyat 32,50 TL olarak belirlenmişti.

Benzer şekilde Yapı Kredi tavsiyesi de ‘nötr’den ‘sat’a düşürüldü. Yapı Kredi için hedef fiyat ise 15 TL olarak belirlendi. Bir önceki hedef fiyat 12,90 TL seviyesindeydi.

Citi, Akbank’ta ise tavsiyesini ‘al’dan ‘nötr’e indirdi. Akbank için belirlenen hedef fiyat ise 33,80 TL olarak açıklandı. Akbank’ta önceki hedef fiyat 25,50 TL olarak kaydedilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X