Ekonomi Haberleri

En düşük emekli maaşı ne kadar, zam gelecek mi? Bakan Bilgin’den açıklama

En düşük emekli maaşı ne kadar, zam gelecek mi? Bakan Bilgin'den açıklama

En düşük emekli maaşı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin’in açıklamaları sonrasında araştırılmaya başladı. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün ile görüşme gerçekleştiren Bakan Bilgin, en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyelerini yükseltecek alternatif modeller üzerine çalıştıklarını açıkladı. Peki, en düşük emekli maaşı ne kadar, zam gelecek mi?

En düşük emekli maaşlarının ne kadar olacağı, Bakan Bilgin tarafından yapılan açıklamaların ardından sorgulanmaya başladı. Sene başında 3 bin 500 TL’den 5 bin 500 TL’ye yükseltilen en düşük emekli aylığı, yapılacak yeni düzenleme sonrasında yeniden zamlanabilir.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün bir görüşme gerçekleştirdi. Buradaki konuşmasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyelerini yükseltecek alternatif modeller üzerine çalıştıklarını açıkladı.
Bakan Bilgin, en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyesiyle ilgili çalışmanın EYT düzenlemesi kapsamında emekli olanları da kapsayacağını bildirdi ve sözlerine şunları ekledi:”Önerilerimizi Cumhurbaşkanımızın olumlu değerlendireceğini ümit ediyorum. Bu çalışma emeklilerin hayatında ciddi rahatlama sağlayacak.”Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, önceki gün yaptığı açıklamada emeklilere Kurban ve Ramazan bayramlarında verilen bin 100 liralık ikramiyelerin, en düşük emekli aylığı olan 5 bin 500 liraya yükseltilmesini istemişti.Görüşmenin bu talep üzerine planlandığı öğrenilirken, emeklilere verilecek yeni ikramiye tutarlarının da belirlenmesi öngörülüyor.
SSK 2000 sonrası için önceki maaş: 3 bin 500 TLZamlı maaş: 5 bin 500 TLSSK 2000 öncesi için önceki maaş: 4 bin 867 TLZamlı maaş: 6 bin 327 TLBağ-Kur tarım önceki maaş: 3 bin 500 TLZamlı maaş: 5 bin 500 TLBağ-Kur esnaf önceki maaş: 4 bin 196 TLZamlı maaş: 5 bin 500 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X