Şirket Haberleri

Google Duet AI, kullanıcısının e-postalarını yanıtlayacak

Google, test sürecinde olan Duet AI yapay zeka asistanını Gmail, Drive, Slaytlar, Dokümanlar dahil olmak üzere tüm Workspace uygulamalarında kullanıma sundu. Duet AI, gelen e-postanıza yanıt yazabilecek, aynı zamanda e-postada yer alan verilerden görseller ve grafikler oluşturabilecek. Duet AI bir e-posta mesajının taslağını oluşturmak için kullanıcısının kelimelerini kullanacak çünkü mevcut postayla alakalı yanıtlar oluşturmak için yapay zeka, önceki e-postaların içeriğinden yararlanacak.

Teknoloji devi Google, servislerini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, “Duet AI” yapay zeka asistanını birçok servisinde kullanıma sundu.

Şirket, genel olarak Workspace kullanıcılarının kullanımına sunulan ve onlara toplantılar, dokümanlar, Google Sohbet ve çeşitli görevlerde yardımcı olan yapay zeka destekli yardımcısı Duet AI hakkında bir dizi güncelleme paylaştı. Artık bu özellik, Google’ın Workspace uygulamalarına ödeme yapan herkesin kullanımına sunulacak.

Duet AI, gelen e-postanıza yanıtını yazıp, e-postadaki verilerden görseller ve grafikler oluşturabilecek. Ek olarak Drive’daki öğeleri bulmak, belgelerinizi özetlemek için yapay zeka asistan hizmeti verecek. Duet AI bir e-posta mesajının taslağını oluşturmak için kullanıcısının kelimelerini kullanabilecek, çünkü mevcut postayla alakalı yanıtlar oluşturmak için yapay zeka, önceki e-postaların içeriğinden yararlanacak.

Şirket ayrıca Duet AI’nın, kullanıcıların tek dokunuşla daha uzun, daha kişiselleştirilmiş e-postalar hazırlamasına olanak tanıyarak Gmail’in mevcut akıllı yanıt özelliğini geliştireceğini de açıkladı.

Duet AI’yi deneyen kullanıcılar, hem web hem de mobil cihazlarda, kendilerine çeşitli yazma yardımı seçenekleri sunan “Yazmama yardım et” düğmesine erişebilecek. Ayrıca taslağınızdaki e-postanın tonunun daha resmi olmasını sağlamak veya mesaja daha fazla ayrıntı ekleyerek taslağı daha ayrıntılı hale getirmek için AI özelliğini kullanılabilecek.

Google, benzer bir “Yazmama yardım et” özelliğinin Dokümanlar’a da geleceğini ve içeriğinizin tonunu değiştirmenize, bölümleri özetlemenize, madde işaretleri eklemenize, metninizi detaylandırmanıza veya kısaltmanıza, beğenmediyseniz farklı oluşturulmuş bir taslak almanıza olanak tanıyacağını belirtti.

Google, büyük kuruluşlar için Duet AI hizmetine erişim için kullanıcı başına 30 ABD doları ücret alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X