Ekonomi Haberleri

Hedge fonları teknoloji hisselerinde iyimser

Hedge fonlarının ikinci çeyrek pozisyonlarını kamuya açıklamasıyla birlikte fon yöneticilerinin büyük oranda teknoloji hisseleri konusunda iyimserliklerini korudukları görüldü.

5.800’ün üzerindeki hedge fonunun yarıyıl pozisyonlarına göre teknoloji hisseleri pozisyonları çeyreklik yüzde 1,5 arttı ve toplam hisse pozisyonlarının yüzde 25’ini oluşturdu. Ancak genel tabloda ayrışan büyük hedge fonları da var.

Chase Coleman’ın yönettiği Tiger Global yüzde 5,2, Lee Ainslie’nin yönettiği Maverick ise yüzde 3,5 oranında teknoloji hisse pozisyonunu azalttı. Steve Mandel’in dümeninde olduğu Lone Pine Capital teknoloji hisse pozisyonunu yüzde 2,4 oranında azaltırken, bu hisselere karşı iyimserliği ile bilinen Coatue Management ise aralarında Nvidia, Meta, Tesla ve Netflix’in de olduğu pozisyonlarını azalttı.

Ünlü yatırımcı Warren Buffett’ın yönettiği Berkshire Hathaway ise video oyun üreticisi Activision Blizzard payını yüzde 70 azaltırken D.R Horton ve NVR gibi Amerika merkezli inşaat şirketlerine yatırım yaptı. Berkshire ikinci çeyrekte net 7,98 milyar dolar hisse sattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X