Kripto Haberleri

Hong Kong, kripto piyasasında bankacılık hizmeti ile ABD’ye alternatif olabilir

Hong Kong, kripto piyasasında bankacılık hizmeti ile ABD’ye alternatif olabilir

ABD’de geçtiğimiz haftalarda yaşananlar, kripto para piyasasında da önemli değişime neden oldu. Dünyanın en büyük ekonomisinde, batan 3 orta ölçekli banka da kripto para şirketleri için önemli bir alternatif sağlıyordu.

Bu yaşananların ardında ekosistemde, bankacılık alanında bir boşluk oluşabileceği düşüncesi sıkça dile getirildi. Ancak son haberlere göre bu açığı kapatmak için önemli adaylar var.

Bölgeden gelen son haberlere göre Çin’in özel idari bölgesi Hong Kong’ta, bankalar kripto para şirketleri ile bir süredir görüşmeler yürütüyor.

Bunun yanında Bank of CommunicationsBank of China ve Shanghai Pudong Development Bank gibi Çin’in önemli bankalarının Hong Kong kolları da bölgede kripto varlık şirketlerine hizmet sunmaya başladı.

Uzmanlara göre Çin devlet bankalarının sunmaya başladığı bu işlemler, Pekin yönetiminin de yaklaşımını değiştirmeye başladığını ortaya koyuyor.

Bilindiği üzere Çin’de kripto para yasakları uzun bir süredir devam ediyor. Bu nedenle resmi herhangi bir kuruluş, bu şirketlere hizmet sunamıyor. Ancak son birkaç ayda Hong Kong’ta kripto varlık ekosistemine yönelik olumlu gelişmeler yaşandı.

İlerleyen süreçte ise başka şirketlerin de bölgeye taşınabileceği ve bu bankalardan hizmet almaya başlayabileceği belirtiliyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X