Dünya Haberleri Ekonomi Haberleri Piyasa Haberleri

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, bankacılık krizinin sona ermediğini belirtti.

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, son zamanlarda ABD’de yaşanan bankacılık krizinin henüz sona ermediğini ve etkilerinin uzun yıllar hissedileceğini açıkladı. Dimon, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’in iflaslarına değinerek, bankacılık sektöründe daha sıkı kurallar uygulanmasının olası aşırı tepkilerin önüne geçebileceğini savundu.

Dimon, yaşanan kriz sonrasında büyük bankalara mevduat girişlerinde artış görüldüğünü fakat bu durumun tüm banka müşterilerinde güven kaybına neden olduğunu belirtti. Konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Kriz henüz bitmiş değil ve etkileri de yıllarca sürecek. Ancak en önemlisi durum 2008’de yaşanan küresel kriz kadar kötü değil” ifadesini kullandı.

2005’ten beri JPMorgan Chase CEO’su olarak görev yapan 67 yaşındaki Dimon, 2008’deki finansal krizden beri büyük bir bankada CEO’luk görevini sürdüren tek isim. Konuşmasında yapay zekanın gelecekte bankacılık sektöründe kilit bir rol oynayacağını belirten Dimon, yapay zekanın potansiyeli konusunda da “sıradışı” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X