Kripto Haberleri

JPMorgan: “Kripto piyasası batan 3 ABD bankasının yerini doldurmakta zorlanabilir”

JPMorgan:

JPMorgan, kripto para sektörünün mevcut görünümüne yönelik dikkat çeken bir rapor hazırladı. ABD merkezli dev banka, sektörün ihtiyaç duyduğu nakit erişiminin bir süre kısıtlı olacağını bildiriyor.

SilvergateSilicon Valley Bank ve Signature bankalarının batışı, kripto para sektörünü olumsuz etkiledi. Silvergate Exchange Network (SEN) aracılığıyla kripto para sektörü, 7/24 likidite erişimi sağlıyordu.

Benzer şekilde Signature bankasının blockchain destekli Signet kanalı, işlem ücretsiz dolar ödemeleri sunuyordu. Ancak bankaların batışı sonrası, kripto paralar ve geleneksel finans arasında kurulan bu ödeme köprüleri yolun sonuna geldi.

JPMorgan, bankaların iflasıyla kapanan ödeme kanallarının yerini doldurmanın zaman alacağını raporladı. Banka analistleri, mevcut durumda stablecoin projelerinin nakit ihtiyacı için ön plana çıktığını bildirdi.

Zira Tether’in (USDT) 8 Mart’tan bu yana artan piyasa payı dikkat çekiyor. JPMorgan’ın raporunda, kripto para sektörünün Avrupa ve Asya bankalarına yönelebileceği ifade edildi:

Kripto para sektörü Silvergate Bank, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’in çöküşünün bıraktığı boşluğu doldurmaya çalışıyor. Ancak yeni bankacılık ağlarının kurulması büyük olasılıkla zaman alacak…

Şimdi sektör stablecoin’lere daha fazla bağımlı hale gelmiş gibi görünüyor. ABD’nin giderek sertleşen düzenleyici yaklaşımı, kripto para piyasası katılımcılarını Avrupa ve Asya’daki bankacılık ağlarına yönlendirebilir…

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.via tr.investing.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X