Kripto Haberleri

 Kripto sektörü momentumu koruyor: Zorlu günler sona erdi mi?

Kripto para sektörü iyi bir süreçte. Mart ayında şu ana kadar Bitcoin %21 oranında yükselmiş durumda ve art arda üçüncü aylık kazanç serisinde Ethereum da bu ay ortalama %11 artış gösterdi ve yine üçüncü ayını da kazançla sürdürüyor.

eToro kripto varlık uzmanı Simon Peters, “eToro platformundaki yeni Bitcoin pozisyonlarında ve daha az ölçüde Ethereum’da önemli bir artış gördük. Geçtiğimiz hafta, Bitcoin’deki yeni açık pozisyon sayısı bir önceki haftaya göre %78 arttı ve 2023’teki ortalama haftaya göre %99 daha yüksekti.” ifadelerini kullandı.

Peters’a göre, “Kripto varlıklar bu yıl en iyi performans gösteren varlık sınıfı ve Bitcoin yıllık %65’in üzerinde artış gösterdi. Bu nedenle bireysel yatırımcılar, özellikle bankacılık sektöründeki mevcut kargaşanın ardından hisse senedi piyasaları daha fazla türbülansla karşı karşıya kaldıkça, bulabilecekleri fırsatların arayışında.”

“Enflasyonun ABD’de zirve yaptığı söylenebilir. Bazı bileşenleri yüksek kalmaya devam ederken, manşet rakamın düştüğünü görmeye başlıyoruz. Sonuç olarak, 2022’de yaşananların tam tersini görüyoruz. Nihai faiz oranına yaklaştıkça, kripto varlıklar üzerindeki baskı hafifliyor ve bu da onları bu yıl şimdiye kadar en iyi performans gösteren varlık sınıfı haline getiriyor.”

Kripto paralarda sert yükseliş! Bitcoin'in grafiği pik yaptı - Ekonomi  Haberleri

via investing.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X