Kripto Haberleri

Kripto piyasası ABD seansına doğru yönünü yukarı çevirdi

Kripto piyasası ABD seansına doğru yönünü yukarı çevirdi

Kripto para piyasası, son 24 saatte satıcılı görünümünü günün ilk saatlerine kadar taşırken ilerleyen saatlerde yön yeniden yukarı döndü. 

Toplam piyasa değeri, dün 1,17 trilyon dolar seviyesinden gelen çıkışlarla günün ilk saatlerinde 1,13 trilyon dolara kadar geriledikten sonra son saatte kayıplarını geri alarak 1,16 trilyon dolara seviyesine geri döndü.

Bitcoin yeniden 28.000 dolarda 

Bu süre zarfından Bitcoin, 28.000 dolardaki konumunu kaybettikten sonra 27.500 dolara kadar geriledikten sonra bu noktada destek buldu. Akşam saatlerine doğru talep artışının etkisiyle yeniden 28.000 dolar bandına adım atan Bitcoin, şu an günlük kayıplarını geri alarak 28.200 dolarda işlem görüyor.

Altcoin piyasasında son durum

Altcoin piyasasında talebin daha güçlü olduğu görülüyor. Ethereum, dünden bu yana devam eden geri çekilmede yaklaşık 1.730 dolarda destek bulduktan sonra hızlı şekilde 1.800 dolar seviyelerine geri döndü. ETH’nin günlük değer artışı an itibarıyla %1,5’e yaklaştı. 

İlk 10 kripto para arasındaki varlıklar gün boyu XRP haricinde negatif seyre sahipti. Ancak bu görünümün ABD seansına doğru değişmeye başladığı görülüyor. En büyük altcoinler arasında XRP, son 24 saatte %4’e yaklaşan değer artışıyla ilk sırada yer alıyor. Solana ise %3,5 düşüşle en çok gerileyen altcoin olurken henüz pozitif bölgeye geçiş yapamadı. 

İlk 100 kripto parayı kontrol ettiğimizde bugün XDC Network, %21 yükselişle piyasadan pozitif ayrışarak en çok kazandıran kripto para oldu. Ardından Nexo ve ThreShold, ortalama %5 değer artışıyla gelirken XRP, ilk 100’de de en çok yükselen 4. kripto para konumunda. 

Dünkü düşüş etkisinden henüz kurtulamayan altcoin’lerin başında %6 değer kaybıyla devam eden Immutable X (IMX) yer alıyor. Ardından BitTorrent (BTT) ve MultiversX (EGLD), son 24 saatte en çok düşen altcoin’ler olarak devam ediyor.

Yarın ABD Fed’in faiz kararı yakından takip edilecekken kripto piyasalarında volatil hareketin artmaya başladığı görülüyor. Dolar endeksi, bugün hafif gerilemeyle 102 seviyesinde hareket ediyor. ABD vadeli endeksleri ise seans açılışı öncesi pozitif görünümü koruyor. 

Yazar: Günay Caymaz


via Investing.com –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X