Kripto Haberleri

New York Mahkemesi, Voyager – Binance.US anlaşmasını durdurma talebini reddetti

New York Mahkemesi, Voyager - Binance.US anlaşmasını durdurma talebini reddetti

Investing.com – Kripto kredi şirketi Voyager’ın iflas sürecini değerlendiren New York Mahkemesi, SEC’ten sonra hükümet tarafından da iletilen Binance.US’e satış anlaşmasının durdurulması talebini reddetti.

Anlaşmayı durdurmanın müşterilere zarar vereceği gerekçesiyle ABD hükümetinin talebinin reddeden mahkeme yargıcı 1 milyar dolarlık anlaşmasının devam etmesi gerektiği yönünde karar verdi.

ABD Başsavcılığı tarafından iletilen anlaşmanın durdurulması talebi, Voyager ve çalışanlarının bu satış ile vergi veya menkul kıymetler kanunu ihlallerinden aklanmayı amaçladığı gerekçesiyle sunuldu. Ancak New York Güney Bölgesi Yargıcı Michael Wiles, onay verdiği anlaşmada böyle bir risk görmediği ve daha öncede belirttiği gibi uzun süre beklemenin, müşterilere zarar vereceğini görüşünü yineledi.

Wiles ayrıca anlaşma hükümlerinin kripto para satışlarını ve dağıtımlarını durdurma eylemleri de dahil olmak üzere herhangi bir düzenleyici eylemine engel olmadığını da sözlerine ekledi.

Kasım ayında yenilenen ihalede Voyager varlıkları konusunda en iyi teklif, Binance.US’ten geldi. İlk ihaleyi ise iflas eden kripto şirketi FTX kazanmıştı, ancak şirketin çöküşü sonrası satış işlemi gerçekleşmedi ve yeni bir ihale açıldı. Son olarak Voyager alıcıları, şirket varlıklarını Binance.US’in alması konusunu oyladı ve büyük bir çoğunluk anlaşmaya onay verdi. 

Ardından ABD düzenleyicileri devreye girerek bir yabancı satışı olarak görülen bu anlaşmanın menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle iptalini talep etti. New Yok Mahkemesi, ilk olarak SEC’in bu yöndeki talebini yetersiz argüman sunulduğu gerekçesiyle reddetti. 

Ardından ABD Hükümeti devreye girerek anlaşmayı durdurmak istedi. Gelinen son durumda mahkeme, Voyager müşterilerinin çıkarlarını gözeterek iptal çabalarını karşı çıkmaya devam ediyor. Buna göre 15 Mart’ta yürürlüğe girmesi planlanan Binance.US’e satış aşaması 20 Mart’a kadar uzatıldı.via Investing.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X