Emtia Haberleri

Petrol Fed öncesi düşüşte

Petrol Fed öncesi düşüşte

Ham petrol fiyatları küresel bankacılık krizinin piyasaları sarsması ve Fed’in faiz artışlarına devam edeceği beklentisiyle bugün düşüşte.

Petrol fiyatları dünkü yükseliş sonrası bugün düşüşte.

Nisan vadeli Batı Teksas tipi ham petrolün varil fiyatı dün yükselmesinin ardından yüzde 1 düşerek 67 dolara geriledi. Daha aktif işlem gören Mayıs kontratı yüzde 0,7 düşerek 67,33 dolar oldu. Mayıs vadeli Brent petrolün varil fiyatı da yüzde 0,8 düşerek 73,22 dolardan işlem görüyor.

Petrol fiyatları yıl başından beri resesyon endişeleri ve bankacılık krizi gibi etkilerle dar bantta işlem görürken sonrasında resesyon endişeleri, bankacılık krizi gibi etkilerle düşüş trendine girdi.

Merkez Bankaları ve düzenleyici kuruluşlar UBS’in Credit Suisse’i almasının ardından güveni tesis etmek için yeni adımlar atmıştı. Australia&New Zealand Banking Group Emtia Stratejisti Daniel Hynes “Bu tür krizler algıyı etkileyebilir ve gördüğümüz gibi büyük satışlara neden olabilir. Bankacılık krizi petrol ve enerji yatırımcıları için bir fırsat olabilir” değerlendirmesini yaptı.

Goldman Sachs analistleri 12 aylık ABD tipi petrol tahminini düşükl talep beklentisiyle 100 dolardan 94 dolara düşürdü.via bloomberght.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X