Dünya Haberleri Ekonomi Haberleri Emtia Haberleri Piyasa Haberleri

“Piyasalar Fed’in faiz artırımına hazırlanırken, ABD imalat sektörü verileri karışık bir tablo sunuyor”

  • ABD’de imalat sektörüne dair veriler bugün açıklandı ve bu verilere göre, Üretim Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI) Mart ayında 47,3’ten 49,2’ye yükseldi. Ancak, Tedarik Yönetim Enstitüsü (ISM) İmalat İstihdamı ve ISM İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi Mart ayında düştü. ISM İmalat Fiyatları ise Mart ayında beklentilerin altında kaldı.
  • Bu verilerin ardından, ABD borsalarında ve dolar endeksinde dalgalanmalar yaşanabilir. DXY endeksi, ISM İmalat Fiyatları verisinin düşük gelmesiyle birlikte zayıflayabilir. Bu durumda, altın fiyatlarındaki yükselişin devam edebileceği göz önünde bulundurulabilir.
  • Ayrıca, Nasdaq endeksi, özellikle teknoloji şirketlerinin hisselerindeki dalgalanmalara bağlı olarak hareketlenebilir. Özellikle, Tesla gibi büyük teknoloji şirketlerinin açıklamaları, Nasdaq endeksinin seyrini belirleyebilir.
  • Bu arada, petrol fiyatlarına yönelik belirsizlikler devam ediyor. OPEC+ ülkelerinin üretim kesintisi kararı petrol fiyatlarını etkileyebilir. Bu kararın ardından enerji şirketleri hisselerinde yükseliş gözlemlenebilir.

Genel olarak, bugünkü veriler ve piyasa koşulları göz önüne alındığında, ABD borsalarında ve döviz kurlarında dalgalanmalar yaşanabilir. Teknoloji şirketleri hisseleri, petrol fiyatları ve altın fiyatlarındaki hareketlilik de dikkate alınarak, beklentilerin oluşmasına bağlı olarak farklı senaryolar ortaya çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X