Kripto Haberleri

Shibarium kodlarının kopya olduğu iddiaları Shiba topluluğunu karıştırdı

Shibarium kodlarının kopya olduğu iddiaları Shiba topluluğunu karıştırdı

Investing.com – Shiba Inu geliştirici ekibi tarafından geliştirilen katman 2 çözümü Shibarium’un kodlarının başka bir ağdan kopyalandığı iddiaları ortalığı karıştırdı.

Ortaya atılan iddia, Shibarium’un test ağının Rinia adlı başka bie test ağının zincir kimliğiyle aynı olmasından kaynaklandı. Resmi Shiba Inu Discord kanalı üzerinden ortaya atılan iddiada Shibarium Beta zincirinin Şubat ayından bu yana yayında olan Rinia ağından çatallandığı söyleniyor. 

Topluluk üyeleri bu açıklamanın ardından Shibarium testnet’inin Rinia testnet genesis dosyasını alıp adını değiştirirken zincir kimliğini değiştirmeyi unutmak gibi kritik bir hata yaptığını konusunda yorumlar yaptı.

Shiba Inu geliştiricileri arasından Kaal Dhairya, Shibarium Beta’nın zincir kimliğiyle ilgili suçlamalara Twitter üzerinden yanıt verdi. Dhairya, ağ konuşlanması aşamasında birkaç zincir kimliğinin rastgele seçildiğini söyleyerek panik havasını dağıtmaya çalıştı. Kaal Dhairya, bu işlem sırasında zincirlerin kayıtlı olmadığını ve PuppyNet ağı yayına alındığında tekrar kontrol etmedikleri için hata yaptıklarını kabul etti.

Şimdi ise geliştiriciler Shibarium Beta ağının yeni bir sürümünü yayımlamayı planlarken ağın zincir kimliğini yeniden yapılandıracaklar. Bu işlemin yaklaşık bir hafta sürmesi bekleniyor. Kaal Dhairya, katman-2 ağının hâlâ beta sürümünde olduğunu hatırlatarak ana ağa geçene kadar birçok değişiklik olabileceği konusunda topluluğu rahatlatmaya çalıştı. 

SHIB ve BONE Fiyatı Shibarium iddialarından olumsuz etkilendi

Shiba topluluğunda Shibarium Beta sürümünün Rinia ağından çatallandığının ortaya çıkmasıyla birlikte ekosistemin iki önemli varlığı Shiba Inu (SHIB) ve Bone ShibaSwap (BONE) fiyatları geriledi.

SHIB, dün %7,8 düşerken bugün 0,0000103 dolardan işlem görüyor. BONE ise dün %6 geriledikten sonra bugün de düşüşüne devam etti. Kripto para, güne 1,46 dolardan başladı ve devam eden satışlarda %25’in üzerinde gerileyerek 1 dolara kadar düştü. Ardından bir miktar toparlanan BONE, 1,2 dolar seviyesinde yatay hareket etmeye başladı.


via Investing.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X