Dünya Haberleri

Sinan Oğan kararını açıkladı

Ata İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, ikinci tur seçimlerinde hangi adayı destekleyeceğini açıkladı.

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 5,2 oranında oy alan Ata İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, ikinci tur seçimlerinde kimi destekleyeceğini açıkladı.

Oğan, seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı.

Oğan, “Bize ilk turda oy veren seçmenlerimizi de 2. turda Sayın Erdoğan’ı desteklemeye davet ediyorum” diye konuştu.

Oğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

“Seçmen bize yürütme erki üzerinden Türk milletinin bu hassasiyetlerini savunma görevi vermiştir.

Türkiye kritik bir dönemeçten geçmektedir. Dört temel konuda acilen ele alınması gereken büyük sorunlar olduğu kanaatindeyiz. Türkiye’de bulunan sığınmacılar konusu ülkemizde ilerleyen süreçlerde güvenlik, ekonomi, sosyal maliyetleri olabilecek konudur.

Bu temel konulardan ikincisi ise Türkiye’deki deprem gerçeğidir. Deprem konusu acil bir ulusal güvenlik meselesidir. Bunun için uzun süre önerdiğimiz Afet Bakanlığı tezimiz güncelliğini korumaktadır. 28 Mayıs seçimlerinin akabinde ülkece ekonominin gereklerine uygun, nitelikli, hızlı sağlıklı kararlar alınması gerekmektedir.”

“Faiz odaklı politikalar yeniden gözden geçirilmeli”

“Cumhuriyetle hesaplaşma tezleri tarihin çöplüğüne gömülmüştür. Türk savunma sanayinde istikrarlı bir sürecin devam etmesi mecburiyeti ortadadır.

Eksikler tamamlanmalı daha güçlü Türkiye için herkes elini taşın altına koymalıdır. Türk dünyası ile entegrasyon çalışmalarına hız verilmelidir. Ekonomimizdeki faiz odaklı politikalar yeniden gözden geçirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X