Ekonomi Haberleri

Tesla’nın araç içi oyun özelliği NHTSA tarafından onaylandı

Amerikan Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi (NHTSA), 2021’de araç hareket halindeyken orta ekranda video oyunların izlenip ve oynanabildiğini belirlediği 580 bin Tesla aracı için açtığı soruşturmayı kapattı. Soruşturma Tesla’nın konuyu yetkililerle görüştükten sonra havadan bir yazılım güncellemesi aracılığı ile araç hareket halindeyken yolcu oynatma özelliğini devre dışı bırakmasıyla kapandı. NHTSA, en son yapılan yazılım güncellemesiyle araç içi herhangi bir güvenlik sorunu olmadığını açıkladı.

HANDE BERKTAN

Amerikan Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi (NHTSA) Tesla’nın araç içi oyun özelliğini onayladı.

NHTSA tarafından 2021 yılında araç hareket halindeyken orta ekranda video oyunların izlenip ve oynanabildiğini belirlediği 580 bin Tesla aracı için açtığı soruşturma, şirketin bir yazılım güncellemesi aracılığıyla araç hareket halindeyken yolcu oynatma özelliğini devre dışı bırakması ile kapandı.
Yazılım güncellemesinden sonraki bir ay içinde Tesla, araçların yüzde 97’sinin güncellemeyi tamamladığını bildirdi.

NHTSA, en son güncellemesinde araç içi güvenlikle ilgili bir kusurun bulunmadığını söyledi. NHTSA, Araç Güvenliği Yasası’nın, şirketlerin, dikkati dağıtan ve önemli güvenlik riskleri oluşturan arabaları satmasını yasakladığını da yineledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X