Kripto Haberleri

Tether, 2 milyar USDT bastı

Tether, 2 milyar USDT bastı

USDT arzı önemli ölçüde artmaya devam ediyor.

Son aylarda farklı stablecoin projelerinin yaşadığı sorunların ardından Tether (USDT) oldukça öne çıktı.

Bu süreçte USDT’nin arzı 76 milyar dolara kadar çıkarak rekorunu geliştirmeye oldukça yaklaştı. Son 24 saat içerisinde Whale Alert ise yeni USDT basımlarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Popüler veri takip sitesi, gece saatlerinde Tron ağında 1 milyar USDT’nin dolaşıma sokulduğunu duyurdu. Bunu takiben öğlen saatlerinde bir kez daha 1 milyar dolarlık yeni bir basım gerçekleşti. Tether CTO’su Paolo Ardoino, yaptığı paylaşımda bu basımların, ihtiyaç dahilinde envanterde bulunması amacıyla gerçekleştiğini açıkladı.

Bilindiği üzere stablecoin projelerinin yeni basımlar yapması, piyasada büyük yükseliş veya düşüşlerin habercisi olarak algılanıyor. Bu süreçlerde ihtiyaç duyulan likidite nedeniyle bu basımların gerçekleştiği düşünülüyor.

Zincir üstü veriler geçtiğimiz hafta da stablecoin ihraççısının 4 milyar dolarlık USDT’yi dolaşıma soktuğunu ortaya koymuştu.

Artan arz ile birlikte Tether, stablecoin pazarındaki payını da büyütmeye devam etti. Verilere göre pazar payının yaklaşık %60’ını USDT tek başına tutuyor. En yüksek değere sahip projenin piyasa değeri ise güncel olarak 76 milyar dolar seviyelerinde.

2023 yılının başında bu değer 66 milyar dolar seviyelerindeydi. Ancak BUSD ve USDC gibi diğer önemli projelerin yaşadığı sorunların ardından yatırımcıların USDT’ye yönelimi de hızlandı.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X