Kripto Haberleri

Ünlü analist Bitcoin için 1 milyon dolarlık tahmine tepki gösterdi

Ünlü analist Bitcoin için 1 milyon dolarlık tahmine tepki gösterdi

 Bitcoin tahminleriyle ünlenen tecrübeli analist Peter Brandt, son günlerde Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşacağına yönelik artan tahminlere tepki gösterdi ve bu tür tahminlerin saçma olduğunu savundu.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da 836 bine yakın takipçisi olan Balaji Srinivasan, ortaya bir iddia koyarak Bitcoin’in 3 ay içinde 1 milyon dolara ulaşacağını söyledi. Coinbase’in eski CTO’su ve amerikalı girişimci olan Balaji’nin bu oldukça iddialı tahmini, Twitter’da oldukça ses getirdi. Ünlü analist Peter Brandt ise bu tahmini saçma bularak eleştiren son isim oldu.


Balaji Srinivasan’ın tahmini son günlerde Bitcoin fiyatının bankacılık krizinin küresel endişeleri ortasında hızlı yükselişiyle geldi. Bitcoin fiyatı, haftaya 28.000 dolar bandında başlayarak yılbaşından bu yana değer artışını %70’e çıkardı ve yılın ilk çeyreğinde önemli bir geri dönüşe sahne oldu.

Tecrübeli analist Brandt ise Bitcoin’in mevcut seviyelerden olası bir geri dönüşü hakkında bir yorum yaptı. Brandt, son yorumunda Bitcoin fiyatı ile Chicago Ticaret Borsası’ndaki (CME) BTC fiyatı arasındaki boşluğa dikkat çekti. Bazı yatırımcıların bu boşluktan yararlanma yoluna gitmesiyle Bitcoin’de satış pozisyonu açmaya karar vermeleri durumunda BTC’de bir düzeltme gerçekleşebileceği konusunda uyardı.

Peter Brandt, şu an 19.000 dolar bandında olan CME fiyatında iki önemli doldurulmamış boşluk olduğunu söyledi ve bunun yatırımcıları satış pozisyonu açmaya teşvik edebileceği üzerinde durdu.

Bankacılık sektöründe kriz devam ederken alınan önlemlerin ise krizi aşma konusunda henüz piyasaları tatmin etmediği görülüyor. Diğer yandan bu hafta Fed’in faiz kararı, son aylardaki en kritik karar olarak beklenirken bazı yorumcular Bitcoin’in geleneksel piyasalara tepki olarak hızlı yükselişi konusunda temkinli olunması gerektiğini düşünüyor.

Yazar: Günay Caymaz

via Investing.com –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X