Kripto Haberleri

Üst Düzey G-20 Yetkilisi Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Yüksek mevkili bir G-20 kaynağı yaptığı açıklamada, kripto para bankalarının son çöküşlerinin aslında G-20’nin kripto para varlıkları konusundaki ihtiyatının önemini vurguladığını söyledi.

G-20 Yetkilisi, Son Çöküşlerin Yetkililerin Kripto Paralar Konusundaki Çekincelerini Haklı Çıkardığını Söyledi

Söz konusu kaynak, “Son banka çöküşleri G-20’nin küresel kripto düzenlemesini şekillendirme konusundaki yaklaşımını değiştirmedi, artırmadı ya da hızlandırmadı, sadece tereddütlerimizin altını çizdi” dedi.

Hindistan şu anda G-20’nin başkanı ve dolayısıyla gündem belirleme gücüne sahip. Küresel kripto kurallarını belirlemekle görevli uluslararası kuruluşlardan son banka çöküşlerini hesaba katmalarını isteme yetkisini elinde bulunduruyor.

“G-20’nin IMF ve Finansal İstikrar Kurulu’ndan (FSB) son kripto banka çöküşlerini hesaba katmalarını istemesine gerek yok çünkü bu tür istikrarsızlıklar zaten hesaba katılıyor” diyen kaynak, gündem belirleyicilerin gelişmeleri yakından izlediğini de sözlerine ekledi.

G-20, Finansal İstikrar Kurulu (FSB) ve IMF’yi Bitcoin ve kripto paralar için ortaklaşa bir sentez belgesi şeklinde küresel bir çerçeve oluşturmakla görevlendirmişti.

IMF Şubat ayında G-20’ye özel olarak “Kripto Varlıkların Makrofinansal Etkileri” üzerine bir rapor sunmuştu. Pazartesi günü kamuoyuna açıklanan rapor, IMF’nin G-20’yi kripto varlıkların yaygınlaşmasının bankaların mevduat kaybetmesine ve kredi vermeyi azaltmasına yol açabileceği konusunda uyardığını ortaya koydu.

Kaynak, “Bu, herhangi bir türden aşırı riske maruz kalan bir bankanın veya risk sermayesi firmasının ne kadar çabuk çökebileceğini ve bankaya hücum olaylarına ne kadar yatkın olduğunu gösteriyor” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X