Şirket Haberleri

Yatırım şirketi Ark Invest, Coinbase hissesinde satışa döndü

Son zamanlarda kripto şirketlerinin hisselerine yaptığı yatırımlarla öne  çıkan Ark Invest, 9 ay sonra ilk kez Coinbase (COIN) hissesi sattı.

Cathie Wood’un yatırım şirketi Ark Invest, Temmuz 2022’den bu yana ilk kez ABD kripto borsası Coinbase’in hissesini sattı. COIN hissesindeki düşüşleri değerlendirerek ciddi miktarlarda alımlar yapan şirket, son bildirimlere göre Ark Fintech Innovation ETF’sinden (ARKF) 160.887 COIN hissesi sattı. COIN hissesi, dünkü işlemlerde %10’un üzerinde değer artışıyla 84 dolar sınırına yükseldi. 

Yatırım şirketi, 3 ETF’sinde COIN hissesi tutarken satış, düşük miktarda COIN hissesi tutan Ark Fintech Innovation ETF’sinden (ARKF) geldi. Şimdi yatırımcılar daha yüksek miktarda COIN hissesi bulunduran ARK Innovation ETF (ARKK) ve ARK Next Generation Internet ETF’den (ARKW) fonlarını takip ediyor. 

COIN hissesindeki düşüşleri değerlendiren Ark Invest, son olarak bu ay ARK Innovation ETF (ARKK) için 301.437 Coinbase hissesi ve ARK Next Generation Internet ETF’si (ARKW) için 52.525 COIN hissesi satın aldı. Satılan hisse miktarı ise şirketin portföyünde bulunan tüm COIN hisselerinin %9’unu oluşturuyor.

Cathie Wood, bankacılık krizinin kriptolara bağlanmasını eleştirdi

Bitcoin savunucuları arasında önemli bir isim olan Cathie Wood, en büyük kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum için olumlu görüşünü savunarak geçen yılın sonlarında Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağına yönelik iddialı bir tahminde bulundu. 

Son zamanlarda yaşanan bankacılık krizinin kripto sektörü kaynaklı olduğuna dair yorumları da eleştiren Cathie Wood, bu krizi bankaların yatırım kararlarına ve Fed’in bir yıl gibi kısa bir sürede yaptığı agresif faiz artışına bağladı.

coinbase cash balance: Coinbase says it has about $240 million cash balance  with Signature Bank - The Economic Times

via investing.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X