Kripto Haberleri

Zhao, CFTC davasını “gerçeklerin eksik okunması” olarak nitelendirdi

Zhao, CFTC davasını “gerçeklerin eksik okunması” olarak nitelendirdi

Binance’in CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Pazartesi günü yayımladığı blog yazısında dava dosyasının gerçekleri yansıtmadığını söyledi.

Zhao, böyle bir davayı beklemediklerini ve hayal kırıklığı yaşadıklarını bildirdi ve ekledi:

“Şikayette iddia edilen konuların çoğunun nitelendirilme şekline katılmıyoruz.”

Dava dosyasında, Binance’in Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) gibi kripto paralarla vadeli işlemler gerçekleştirdiği söylendi. Ayrıca CZ’nin önerisiyle çalışanların VPN kullanarak konumlarını yanlış bildirdiği de belirtildi.

CZ, dev borsanın know-your-customer (müşterini tanı) programı da dahil olmak üzere uyumluluk teknolojisini tanıttı

Borsanın uyum ekibinde 750 kişi olduğunu ve birçoğunun daha önce düzenleyici kurumlarda çalışmış olduklarını yazdı. Şirketin dünya çapında 16 lisans ve tescile sahip olduğunu da ekledi.

CFTC’nin iddialarına göre Binance.US, erişimlerini ve operasyonlarını gizlemek adına kendine ait bir sistem geliştirdi.

Yapılan basın açıklamasında CFTC Baş Hukuk Müşaviri Gretchen Lowe, borsanın iç sohbetlerine ve e-postalarına atıfta bulunarak Binance’in eylemlerini “ABD yasalarına kasıtlı uyumsuzluk” olarak nitelendirdi.

Dahası, Binance’in ABD’deki müşterilerini hükümet kısıtlamalarından kaçınmaları için çeşitli yöntemler kullanmaya teşvik ettiği iddia edildi. İddialara göre Binance, ABD’li müşterilerine düzenlemelerden kaçınmak için gerçek konumlarını gizlemek adına VPN kullanmalarını önerdi.

Zhao, blog yazısında Binance’in 90 günlük trading politikasını vurguladı. Çalışanların son satın alımlarından sonraki 90 gün içerisinde coin satmalarına izin verilmediğini açıkladı:

“Bu yöntem, herhangi bir çalışanın aktif olarak trade yapmasını önlemek için. Ayrıca çalışanlarımızın vadeli işlemlerde işlem gerçekleştirmesine de izin vermiyoruz.”

via tr.investing.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X